4 דברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם לוקחים מעצב תעשייתי

כל מוצר שמגיע היום לשוק, ולא משנה איזה מוצר זה, עובר תחת ידיו של מעצב תעשייתי. תפקידו של המעצב לוודא שהמוצר לא רק פרקטי והמנגנונים עובדים היטב, אלא גם משדר ערכים שמותאמים לקהל היעד ובעל מראה אטרקטיבי. אם בעבר מהנדסים היו אחראים גם על חווית המשתמש ועל עיצוב המוצר, הזמנים האלו כבר עברו.

זה לא משנה אם אתם מתכננים לייצר סמארטפון חדש, כלי מטבח או אפילו גלשן, לפני שהוא עובר למפעל כדאי שמעצב תעשייתי יתן לו את הטאץ' שיהפוך אותו לנחשק.

אז הנה כמה נקודות חשובות שכדאי לכם לבדוק לפני שאתם רוכשים את שירותיו של סטודיו לעיצוב תעשייתי.

קרדיט: סטודיו "תומאס" לעיצוב תעשייתי

בררו מהו העבר האקדמאי של המעצב

עיצוב תעשייתי הוא מקצועי שלומדים באקדמיה ובמוסדות להשכלה גבוהה. קיימים ארבעה מוסדות מובילים בארץ ללימוד של עיצוב מוצר (B.Design). המכון הטכנולוגי בחולון – HIT, בצלאל בירושלים, הדסה ושנקר, כאשר השניים הראשונים נחשבים הטובים ביותר בארץ. לכל מוסד יש את המוניטין שלו ובעל נקודות חוזקה שונות. HIT חולון לדוגמא, מתמחה בלימוד מקצועי המותאם לתעשייה. בצלאל לעומת זאת מעביר לסטודנטים גם ערכים מעולמות של אומנות וביטוי עצמי במהלך שנות הלימוד.

מה הן התמחויותיו

כמו שיש מוסדות עם אוריינטציה שונה למקצוע, כך אנשים שונים הם בעלי אוריינטציה שונות לעיצוב מוצרים. בארץ פועלים מעצבים תעשייתיים הקשורים לעולמות של טכנולוגיה, ריהוט, מוצרים רפואיים, משחקי ילדים ועוד. כאשר אתם מראיינים מעצב תעשייתי לפרויקט הבא שלכם תשאלו אותו מה התחומים בהם הוא מתמחה, ומהם התחומים בהם הוא לא מתעסק. תתפלאו, אבל יש מעצבים שלא ירצו לעצב סוג מסויים של מוצרים, פשוט כי זה לא התחום המרכזי שבו הם מתמחים.

שלבו אותו עם בעלי מקצוע אחרים

בכל תהליך או פרוייקט יש צורך בדרך כלל ביותר מבעל מקצוע אחד. מעצב תעשייתי טוב ידע לעבוד יחד עם מעצב גרפי מוכשר או מהנדס מכונות. בזמן שאתם בונים את הצוות שלכם, נסו לראות מי המעצב שידע להשתלב בצוות, לתרום את החלק שלו בעיצוב המוצר ובד בבד גם לשתף פעולה בצורה טובה עם בעלי מקצוע אחרים. עבודת צוות טובה ותקשורת בין בעלי מקצוע מובילים לתוצאות טובות יותר ובזמן קצר יותר.

לא רק מקצוען, גם בנאדם

מי שחושב שאפשר להפריד את המקצוע מהאדם, טועה. בכל מגע עם בעל מקצוע אתם גם צריכים להיות איתו בתקשורת אישית, לכם כדאי לדעת מי הוא אותו בעל מקצוע והאם תרצו לעבוד איתו לאורך זמן. תהליך העיצוב תעשייתי הוא לא עניין של כמה ימים, ולרוב לוקח מספר שבועות או חודשים. תזמינו את מי שאתם שוקלים לצרף לצוות  לכוס קפה, תשאלו אותו על הרקע שלו ותראו האם האדם שיושב מולכם הוא מי שתרצו להיות איתו בתקשורת לאורך תהליך פיתוח המוצרים.

שתפו עם חברים
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram
כתבות שיכולות לעניין אותך...
מהי תאורה באירוע

מהי תאורה באירוע ומה זה תאורן תאורה באירועים היא חלק משמעותי מאוד המשפיע על האירוע שלכם , ונותן וייב אשר גורם לאורחים שלכם לרקוד  .

המשך קריאה »